• Anasayfa >  
 • Danışmanlık Faaliyet > 

 • AYLAR

  KONU

  HAZİRAN

  Tarla bitkilerinde İkinci ürün mahsul olan mısırda çapalama, sulama, yabancı ot kontrolü konusunda üreticilerimiz bilgilendirilecek.

  Sebzelerde çapalama, uç alma ,koltuk alma ve sulama işlemi ay boyunca devam eder. Gübreler sulama ile şerbet haline getirilerek verilir.Ayrıca hastalık ve zararlılarla mücadele ay boyunca devam eder.

   

  TEMMUZ

  .

  Tarla bitkilerinden pamuk ve mısırda K.örümcek, Y.Kurt,Beyaz Sinek gibi zararlılara karşı mücadele yapılır.Bu zararlıların verim kaybına neden olmasını önlemek amacıyla üreticilerimiz bilgilendirilecek.

  Sebzelerde sulama, çapalama, hastalık ve zararlılarla ilgili bilgilendirme yapılacak. Üreticilerimize Besi hayvanlarının rasyonlarında  dikkat edilecek hususlar anlatılacak. Kullanılan rasyonun hayvanın ihtiyacını karşılayıp daha fazla verim vermesini sağlaması amacıyla üreticilerimiz bilgilendirilecek.

  AĞUSTOS

  Tarla bitkilerinde hastalık ve zararlılarla mücadele işlemleri anlatılacak.Elde edilen ürünlerin ambara koyulması,ambalajlanması ve depolanması hakkında üreticilerimiz bilgilendirilecek.

   

  Sebzelerde hastalık ve zararlılarla ilgili mücadele işlemleri  ile hasatla ilgili önerilerde bulunulacak.

   

   

  EYLÜL

   

  Tarla bitkilerinde hasat harman işlemleri hakkında üreticilerimiz bilgilendirilecek.  Hasat artıklarının tarladan uzaklaştırılması hakkında bilgi verilecek.

  Sebzelerde sebzelerin ekimi veya fidelerin dikimi ,sulama ,çapalama ve diğer bakım işlemleri anlatılacak.

  Besicilikte rasyona özen gösterilmesi ve çeşitli hastalık ve zararlı ile mücadele edilmesinin gerektiği hakkında bilgilendirme yapılacak.

  EKİM

  Bağda Toprak İşleme, Bordo Bulamacı uygulaması anlatılacak.

   

  Tarla bitkilerinde gübreleme, tohum, zirai mücadele ile ilgili konularda üreticilerimizin bilgilendirilecek.

  Sebzelerde sulama, çapalama,  ve bakım işlemleri ile ilgili bilgilendirme yapılacak. Hastalıklarla mücadele yöntemleri anlatılacak.

   

  KASIM

  Toprak Analizine göre Gübrelemenin Faydaları konusunda üreticilerimize bilgi verilecek. Toprakaltı Gübreleri ve Çiftlik Gübresi konusunda bilgilendirilme yapılacak.

  Tarla bitlilerinde ekim yapılan tarlalarda sulama işlemi yapılması ve mahsul muhafazası hakkında üreticilerimiz bilgilendirilecek.

  Kışlık sebzelerde toprak işleme ve yerlerinin hazırlanması konusunda bilgi verilecek Ayrıca kışlık sebzelerde mücadele işlemleri anlatılacak.

   

  ARALIK

  Toprak Analizine göre Gübrelemenin Faydaları konusunda bilgi verilecek. Toprakaltı Gübreleri ve Çiftlik Gübresi konusunda üreticilerimiz bilgilendirilecek.

  Tarla bitkilerinde tohum ve ambar zararlıları hakkında üreticilerin bilgilendirilmesi amaçlanmıştır.

  Sebzelerde kışlık sebzelerin hasadı ve kültürel işlemler hakkında üreticilerimiz bilgilendirilecek.

   

  OCAK

  Üreticilerimize toprak analizlerine dayalı gübreleme programı hakkında bilgiler verilecek. Bağlarda budama ve kışlık bakım işlemleri hakkında bilgilendirme yapılacak. Ölü kol hastalığı ile mücadelede yapılması gerekenler anlatılacak.

  Tarla bitkilerinde toprak tahlilinin önemi ve toprak analizlerine uygun gübreleme yapılması hakkında bilgilendirme yapılacak.

  Sebze bahçelerinde sulama, çapalama ve uç alma işlemleri hakkında üreticilerimiz bilgilendirilecek.

  ŞUBAT

  Doğru zamanda doğru şekilde toprak işleme için üreticilerin bilgilendirilmesi.

  Tarla bitkilerinde kışlık toprak hazırlığı ve bakım işleri çerçevesinde taban gübrelemenin yapılması konusunda üreticilerimizin bilgilendirilmesi.

  Yazlık sebzeler için toprak hazırlama işlemi, gübreleme ve zararlılarla mücadele ile ilgili bilgilendirme yapılması.

   

  MART

  Üreticilerin doğru zamanda ve doğru şekilde toprak işlemesini sağlamak amacıyla bilgilendirme yapmak.

  Tarla bitkilerinde hububatta mücadeleye önem vermek ve ürün kalitesinin artırılması konusunda üreticileri bilgilendirme. Sebzelerde domates, hıyar vb. sebzeler için hazırlıkların yapılması hakkında bilgilendirme.

   

  NİSAN

  Tarla bitkilerinde görülebilecek her türlü hastalıklara karşı üreticinin bilgilendirilmesi yapılacaktır.

  Domates, hıyar vb. sebzeler için toprak hazırlığının yapılması ve uygun gübre seçimi için üreticilerimizin bilgilendirilmesi.

   

  MAYIS

  Tarla bitkilerinin ekimi yapılması ve hastalık ve zararlılara karşı üreticilerimizin bilgilendirilmesi.

  Sebzelerde her çeşit sebze tohumu ekimi ile fide dikimi tavalara yapılması konusunda  ve çapalama,sulama ,hereklere alma , ve uç alma işlemi yapılması hakkında üreticilerimizin bilgilendirilmesi..Her türlü hastalık ve zararlıyla mücadele ile ilgili bilgilendirme yapılması.